KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15685125

nr 1568 5125

Alfred Wahlberg

(1834-1906), Sverige

Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad 1852. Olja på duk, 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm

Alfred Wahlberg, född 1834 i Stockholm, död 1906 i Tranås, svensk målare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 2 oktober 2023
kl 20:30:41

Alfred Wahlberg

Läs mer om Alfred Wahlberg